Rewal - jak dojechać, jak dotrzeć, jakie są tu atrakcje, jakie g

Rewal

Rewal - siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, zarazem to jedno z bardziej znanych wczasowisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu pochodzą z końca XIV stulecia kiedy to działała tutaj gospoda. Pierwsi letnicy pokazali się w Rewalu już w latach 30-tych XIX w. a w 1914 r. w Rewalu wypoczywało już ponad 2000 urlopowiczów, w największej części berlińczyków i okolic Berlina. W sąsiedztwie przystani rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych razem z ławką Julii i Romea i postument Rybaka.Przez Rewal przechodzi również czynna przez cały czas, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z 1952 r., na wyprawę do ościennych miejscowości (Trzęsacz, Niechorze, Pogorzelica) - to jedna z największych atrakcji turystrycznych Rewala.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Wczasowisko usytuowane jest na stromej skarpie, a zasadnicze zejście na piaszczystą plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z tarasem widokowym - popularnym wśród letników miejscem, odwiedzanym tłumnie, zwłaszcza o zachodzie słońca. Na plaży budzi ciekawość także baza rybacka razem z kutrami rybackimi, na tle których turyści nadzwyczaj często się fotografują. 

REWAL BIKE SYSTEM - WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Gmina kładzie duży nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny rodzaj transportu oraz odwiedzania okolicy. Mocną stroną rewalskiej wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości gminy natomiast zwrócić w zupełnie innej. Dodatkowo, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.

STALOWE WIELORYBY

To bardzo znana atrakcja Rewala, dużo osób kojarzy ten kurort właśnie, dzięki tym wielorybom, które zlokalizowane są na placu Sikorskiego. Oczyiwiście wieloryby te posiadają swoje imiona, a są to Ventus (wiatr) oraz Fluctus (woda). Warto odwiedzić to miejsce, po to, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub usiąść na pobliskich ławeczkach i odpocząć.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska 1 C, tel. 500 791 752)

Na wszystkich odwiedzających czekają tutaj cztery sekcje tematyczne. Miejsce to kierowane jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszyscy będą mogli stanąć twarzą w twarz z groźnym rekinem, a także ogromnym wielorybem. Jeżeli zastanawiacie się "gdzie jest Nemo?" w tym Parku może w końcu się tego dowiecie. 

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - Sierpień od 10.00 do 18.00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lukecin.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 152 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0