Pustkowo - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położone, co ro

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioseczka (nieco powyżej 120 stałych mieszkańców), leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Rewal ma duży wkład w schludny wygląd nie tylko Rewala lecz i pobliskich miejscowości. Przede wszystkim, jest tu czysto, są szerokie chodniki, trasy rowerowe, dużo kwiatów, ławeczek oraz... śmietników. Mało tego, wiele kąpielisk w miejscowościach gminy, w tym w Pustkowie, jest niejednokrotnie wyróżnianych prestiżową Błękitną Flagą. Położenie w rewalskiej gminie ma jeszcze inne walory - w niewielkiej odległości, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) znajduje się stacja kolejki wąskotorowej. Latem warto wybrać się na wycieczkę składem retro z pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. W gminie Rewal działa także sieć wypożyczalni rowerów, oczywistym plusem wypożyczalni jest fakt, iż rowery można pożyczyć w jednym z punktów, natomiast oddać w innym. Do tego, za transport pojazdu z Rewal Bike System nie pobiera opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Co warto zobaczyć w Pustkowie?

PLAŻA

Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce odpoczywać na plaży. Tutejsza, w Pustkowie, leży u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta a także całkiem szeroka. Kolejnym plusem dla rodziców z dziećmi oraz urlopowiczów z dysfunkcją ruchową jest zejście na piaszczysty brzeg dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest tutaj również niemało miejsc dogodnych do spacerowania.

REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU (ul. Leśna)

Od 2007 roku w Pustkowie stoi kopia giewonckiego krzyża. Zlokalizowany on jest tuż nad morzem, na klifie. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale - że patrzy na Polskę od szczytów Tatr po morze.

PUSTKOWO CUP

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich miłośników gry w tenisa ziemnego. Z roku na rok zaobserwowano coraz większą aktywność, nietylko mieszkańców gminy Rewal ale również Turystów z całej Polski. Zawody odbywają się każdego roku w lipcu. Rozgrywane są one w pięciu kategoriach: do lat 15, kobiety, debel, powyżej 40 lat, open - od 15 do 40 lat (lub mężczyźni). Oczywiście dla wygranych przewidziane są atrakcyjne nagrody.  

PARK PRZYJACIÓŁ PUSTKOWA 

Warto wybrać się w to miejsce na spokojny spacer. Podczas wędrówki można zaobserwować piękno tego Parku. Zadbane krzewy, barwne rabaty z kwiatami, poprowadzone wśród drzew alejki oraz plac zabaw dla dzieci to coś co pozwoli na cudowny relaks zarówno mieszkańcom okolicy, jak również Turystom. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lukecin.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

27 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 2023 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0