Pogorzelica - jak dojechać, jak dotrzeć, jakie ciekawe atrakcje,

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość letniego wypoczynku, położona pośród lasów świerkowo - sosnowych, w gminie Rewal (ok 8 km od Rewala). Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze - miejscowości te rozdziela kanał Liwka stanowiący połączenie jeziora Liwia Łuża z Bałtykiem. Lokalizacja w oddaleniu od dużych miast, pośród żywicznych iglastych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brakuje tu szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest idealna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły oraz na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od dawna urządzane są tu obozy harcerskie pod namiotami.

Co ciekawego znajduję się w tym miejscu?

PLAŻA

Morski brzeg to kluczowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z klifem za plecami. W sezonie urlopowym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na około 100 metrów.

DLA AKTYWNYCH

Z wycieczek - można wybrać się, choćby pieszo, do latarni morskiej w ościennym Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, wznosi się na klifie. Wieża o wysokości 36 metrów z początku ma przekrój kwadratowy, następnie przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających, niestety, z przyczyny popularności, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, żeby wejść na taras widokowy, za to panorama z niego wynagradza poniesiony wysiłek.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul. Leśna 5, tel. 91 384 22 35)

Bezsprzeczną atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest przebiegająca tędy, działająca linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie urlopowym kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. Na marginesie, warto zwiedzić atrakcyjne pozostałości kościoła w Trzęsaczu.

BASEN I KRĘGIELNIA W OŚRODKU SANDRA SPA (ul. Wojska Polskiego 3, tel. 913 878 662)

Basen oraz kręgielnia to idealna alternatywa na brzydką pogodę. Tutaj w aktywny i ciekawy sposób możemy spędzić wolny czas w gronie najbliższych. 

Godziny otwarcia basenu:

  • codziennie od 08.00 do 21.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lukecin.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 222 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0