Pobierowo - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położone, co w

Pobierowo

Pobierowo to miejsce nad naszym Bałtykiem z czystą plażą, pośród lasu sosnowego, z daleka od zanieczyszczeń. Pobierowo swoją wczasową historię rozpoczęło w początkach XX stulecia, kiedy to rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków wczasowych. Do rozpoczęcia drugiej Wojny Światowej powstało tu ok 1000 budynków. Było to jedno z najpopularniejszych miejscowości sezonowego odpoczynku berlińczyków. Zbudowano nawet siatkę połączeń autokarowych z Berlinem.

Co warto zobaczyć będąc w Pobierowie?

PLAŻA

Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale przede wszystkim czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznaje się tylko tym obiektom, jakie spełniają surowe zasady czystości środowiska, gospodarki ściekami, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały Błękitną Flagę. Żeby trafić na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne zejście wiodące na plażę jest łagodne i pokonanie go nie powinno być trudne dla wczasowiczów.

AKADEMIA SŁOŃCA

Jedną z ciekawszych propozycji, popieraną przez regionalne władze, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia sportowe i rekreacyjne dobrane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono kawałek pobierowskiej plaży, na którym umieszczono stanowiska do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć lub medytować.

OKO ILUZJI (ul. Grunwaldzka 35, tel. 504 014 479)

Jest to magiczny kompleks rozrywkowy, idealne miejsce dla całej rodziny. Tutaj możesz poznać wszystkie tajniki iluzji. Możesz sprawdzić sowje oczy, uważaj miejsce to ma na celu jak najbardziej oszukać nasze oczy, możesz zatracić się w tym co jest na prawdę, a co jest tylko iluzją. 

Godziny otwarcia:

  • Obiekt jest otwarty dla zwiedzających codziennie w godzinach 10:00 - 20:00.

Ceny biletów:

  • Osoba dorosła – 15 zł
  • Bilet ulgowy – 10 zł
  • Dzieci do 100 cm wzrostu wchodzą bezpłatnie.

MAGICZNY DOMEK (ul. Grunwaldzka 35, tel. 913 864 207)

Masz dosyć leżenia na plaży i szukasz czegoś innowacyjnego na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych? Magiczny Domek to nic innego, jak coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach "domek do góry nogami". Ciekawa atrakcja, która pozwoli na dobrą zabawę i dużą dawkę śmiechu.

MINI OCEANARIUM (ul. Grunwaldzka 36, tel. 514 831 541)

Tutaj każda osoba może przenieść się do podwodnego świata piranii, ryb z rafy koralowej, jadowitych skrzydlic czy żółwi. W wolnym czasie warto zaglądnać w to miejsce po to, aby pogłębić swoją morską wiedzę. 

Godziny otwarcia:

  • w sezonie od 10.00 do 18.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lukecin.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 514 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0