Międzywodzie - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położone, p

Międzywodzie

Międzywodzie to mała wioska urlopowa położona na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy skrajem morza a wodami Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość ta znajduje się na największej naszej wyspie - Wolinie, pośród malowniczych lasów sosnowych i mieszanych. Letnisko Międzywodzie bardzo dobrze dopasowane jest do wypoczynku dla osób z problemami ruchowymi - niskie i gładkie deptaki ułatwiają przemieszczanie się, a od ulicy Zwycięstwa na plażę prowadzi zejście dostosowane dla potrzeb turystów przemieszczających się na wózkach.

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Miłośnicy piaszczystych, szerokich, czystych plaż nie będą mieli powodów do narzekań na plażę w Międzywodziu. Kąpielisko, latem chronione przez ratowników WOPR, ma długość mniej więcej 600 metrów, a umieszczone jest na wysokości pomiędzy przedłużeniem ulic Westerplatte oraz Szkolnej.

DLA AKTYWNYCH

Międzywodzie, zważywszy na pobliże Zal. Kamieńskiego, to w podobny sposób ciekawe miejsce dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na entuzjastów żagli czeka w pełni zmodernizowany oraz zaadaptowany do standardów europejskich pirs.

WOLIŃSKI PARK NARODOWY

Dodatkowym walorem tego letniska, dzięki usytuowaniu na Wyspie Wolin, jest bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, wspólnie z zagrodą żubrów. Zagroda to także miejsce, w którym leczy się wiele innych gatunków zwierząt. W oddzielnych siedzibach żyją: orły bieliki, dziki oraz jelenie. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta wypuszczane są na wolność.

KWACZA GÓRA

Jest to wzgórze, które znajduję się na 61 metrach n.p.m., na wschodzie Międzyzdrojów. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią podziwiać piękne widoki. Tutaj zobaczysz całą panoramę miejscowości, okolicy oraz Morza Bałtyckiego. Ciekawostką jest fakt, że przy wejściu na punkt widokowy znajduję się charakterystyczna brama do Wolińskiego Parku Narodowego, która swoim kształtem przypomina pionowo ustawiony dziób kutra rybackiego. 

PROMENADA GWIAZD

Odwiedzając Międzyzdroje jedynm z ważniejszych punktów wycieczki jest właśnie promenada gwiazd. Są to wmurowane płyty z odciskami dłoni gwiazd. W tym miejscu znajdziemy odciski, między innymi: Krystyny Jandy, Anny Dymnej, Beaty Tyszkiewicz, Anny Seniuk, Janusza Gajosa, Jana Englerta czy Gustawa Holoubka i wielu, wielu innych. Warto doda, że każdego roku dłoni przybywa. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lukecin.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

7 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 198 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0