Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość letniego wypoczynku, położona pośród lasów świerkowo - sosnowych, w gminie Rewal (ok 8 km od Rewala). Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze - miejscowości te rozdziela kanał Liwka stanowiący połączenie jeziora Liwia Łuża z Bałtykiem.

Lokalizacja w oddaleniu od dużych miast, pośród żywicznych iglastych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brakuje tu szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest idealna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły oraz na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od dawna urządzane są tu obozy harcerskie pod namiotami.

Morski brzeg to kluczowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z klifem za plecami. W sezonie urlopowym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na około 100 metrów.

We wsi Pogorzelica funkcjonuje także wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA - gros z nich otwarta jest przez 12 miesięcy w roku. Wspomaga się tutaj terapia chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brak również inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Większa część ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych kuracjuszy.

Z wycieczek - można wybrać się, choćby pieszo, do latarni morskiej w ościennym Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, wznosi się na klifie. Wieża o wysokości 36 metrów z początku ma przekrój kwadratowy, następnie przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających, niestety, z przyczyny popularności, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, żeby wejść na taras widokowy, za to panorama z niego wynagradza poniesiony wysiłek.

Bezsprzeczną atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest przebiegająca tędy, działająca linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie urlopowym kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. Na marginesie, warto zwiedzić atrakcyjne pozostałości kościoła w Trzęsaczu.

Pogorzelica posiada obfitą oraz rozmaitą bazę turystyczną. Oprócz wzmiankowanych wcześniej infrastruktury kolonijnej, oraz ośrodków SPA na noclegi w Pogorzelicy składają się jeszcze domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 418, Dziś: 46, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem