Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Pobierowo

Pobierowo

Pobierowo to miejsce nad naszym Bałtykiem z czystą plażą, pośród lasu sosnowego, z daleka od zanieczyszczeń. Pobierowo swoją wczasową historię rozpoczęło w początkach XX stulecia, kiedy to rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków wczasowych. Do rozpoczęcia drugiej Wojny Światowej powstało tu ok 1000 budynków. Było to jedno z najpopularniejszych miejscowości sezonowego odpoczynku berlińczyków. Zbudowano nawet siatkę połączeń autokarowych z Berlinem.

Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale przede wszystkim czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznaje się tylko tym obiektom, jakie spełniają surowe zasady czystości środowiska, gospodarki ściekami, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały Błękitną Flagę. Żeby trafić na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne zejście wiodące na plażę jest łagodne i pokonanie go nie powinno być trudne dla wczasowiczów. Jedną z ciekawszych propozycji, popieraną przez regionalne władze, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia sportowe i rekreacyjne dobrane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono kawałek pobierowskiej plaży, na którym umieszczono stanowiska do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć lub medytować.

W dodatku miejscowość ta położona jest dosłownie wśród sosnowego lasu zapewniając zdrowy mikroklimat. Ciche i sielskie poza sezonem letnim Pobierowo, razem pierwszymi dniami wakacji przekształca się w gwarne wczasowisko. Wówczas, żeby zaspokoić potrzeby przybywających tu tłumnie letników, w Pobierowie sprawnie pojawiają się stragany z pamiątkami, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim kawiarnie i restauracje zaczynają "sezon". Podobnie baza noclegowa, w skład której wchodzą rozmaitego typu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i domy wczasowe, głównie działa w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, choć z każdym rokiem przybywa też obiektów całorocznych, proponujących noclegi w Pobierowie przez okrągły rok.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 418, Dziś: 46, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem