Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Dziwnówek

Dziwnówek

Dziwnówek to niewielka miejscowość turystyczna - na zachód od Łukęcina, w odległości około 4 kilometrów - zlokalizowana między brzegami Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Za sprawą tej międzywodnej lokalizacji miejscowość cieszy się powodzeniem u miłośników wszelkich sportów wodnych jak też wędkarzy. W miejscowości Dziwnówek nie spotkamy wielu zabytków dawnej architektury, ale za to jest czysta, szeroka a także drobno piaszczysta plaża. Strzeżone latem kąpielisko to ok 400 metrów wybrzeża Bałtyku.

Dziwnówek zlokalizowany jest na skrzyżowaniu 2 wojewódzkich dróg – nr. 102 Trzebiatów – Międzyzdroje i 107 do Kamienia Pomorskiego. Za sprawą takiemu położeniu można dojechać do Dziwnówka nie jedynie prywatnym samochodem, ale także autobusem. Korzystając z komunikacji autobusowej można też bez trudności zwiedzać pobliskie miejscowości: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pomorski czy Szczecin.

Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Niejednokrotnie nagradzano w turystycznych konkursach tutejsze campingi i pola namiotowe. To także bogata propozycja domków letniskowych, pensjonatów, domów gościnnych oferujących kwatery i pokoje w Dziwnówku.

W Dziwnówku każdy wczasowicz znajdzie coś dla siebie!

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 419, Dziś: 47, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem