Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Niechorze

Niechorze

Niechorze położone jest między jeziorem Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, ze względu na swoje atrakcje jest ochoczo odwiedzane przez turystów. Kąpielisko funkcjonuje tutaj od końca XIX stulecia. Szeroka plaża z wytyczonym kąpieliskiem o rozciągłości 300 metrów odgrodzona jest od wioski urwistym klifem.

Na klifie góruje nad okolicą, druga pod względem wysokości - wysoka na 45 metrów - aktywna od 1866 roku latarnia morska w Niechorzu. Specyficzny zbudowany z cegły budynek, tworzący bazę latarni, otacza kwadratową w przekroju podstawę wieży latarni później, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Sama wieża na wysokości 36 metrów zwieńczona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego. Aby dostać się na niego, czeka nas wspinaczka aż po 210 schodkach wewnątrz wieży, jednak widok z tarasu rekompensuje włożony przez nas wysiłek. Światło z latarni dostrzegalne jest z ok 36 kilometrów. 
Ponadto w Niechorzu ciągle można spotkać zabytkowe domy oraz zagrody rolne z przełomu XVIII i XIX stulecia, oraz pochodzące z XIX stulecia kamienice. Następnym miejscem wspominającym historię w tej miejscowości jest zlokalizowane w środku miejscowości Muzeum Rybołówstwa otwarte dla zwiedzających w 1994 r. W muzeum można zobaczyć urządzenia rybackie, przyrządy nawigacyjne, łodzie rybackie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne zdjęcia oraz mnóstwo innych eksponatów ukazujących specyfikę fachu rybaka. Ciekawostką muzeum jest wejście do niego, które wiedzie przez rozpołowioną łódź rybacką.

Niechorze, zwłaszcza dzieci, ale też dorosłych zainteresuje inna atrakcja Niechorza: Park Miniatur Latarni. Tutaj, w jednym miejscu można obejrzeć wszystkie latarnie morskie wybrzeża Bałtyku bardzo rzetelnie odwzorowane w skali 1:10.

Na południu Niechorza znajduje się jez. Liwia Łuża to już od końca lat 50-tych ubiegłego wieku rezerwat ornitologiczny zawierający jezioro oraz jego otoczenie. Jezioro to jest nadzwyczaj płytkie, gdyż jego przeciętna głębokość nie przekracza metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną - wysepkami z trzcin. Trzciny obrastają też pas przybrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 m. Jezioro stwarza wspaniałe warunki do wylęgu dzikiego łabędzia oraz innych gatunków ptaków błotno-wodnych.

Niechorze to też miejsce do wędrówek tak pieszych jak i rowerowych. Wyznaczone tutaj trasy wokół jeziora oraz nowoczesna wypożyczalnia jednośladów - Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku. Poprzez miejscowość przebiega również linia zabytkowej, ciągle czynnej, kolei wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX i XX stulecia. Latem warto skorzystać z eskapady Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkową lokomotywę parową.

Noclegi w Niechorzu spełnią oczekiwania każdego wczasowicza, oferując standard dopasowany do oczekiwań oraz zasobności "kieszeni".

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 418, Dziś: 46, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem