Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Rewal

Rewal

Rewal - siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, zarazem to jedno z bardziej znanych wczasowisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu pochodzą z końca XIV stulecia kiedy to działała tutaj gospoda. Pierwsi letnicy pokazali się w Rewalu już w latach 30-tych XIX w. a w 1914 r. w Rewalu wypoczywało już ponad 2000 urlopowiczów, w największej części berlińczyków i okolic Berlina.

Wczasowisko usytuowane jest na stromej skarpie, a zasadnicze zejście na piaszczystą plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z tarasem widokowym - popularnym wśród letników miejscem, odwiedzanym tłumnie, zwłaszcza o zachodzie słońca. Na plaży budzi ciekawość także baza rybacka razem z kutrami rybackimi, na tle których turyści nadzwyczaj często się fotografują. W sąsiedztwie przystani rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych razem z ławką Julii i Romea i postument Rybaka.

Przez Rewal przechodzi również czynna przez cały czas, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z 1952 r., na wyprawę do ościennych miejscowości (Trzęsacz, Niechorze, Pogorzelica) - to jedna z największych atrakcji turystrycznych Rewala. Gmina kładzie duży nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny rodzaj transportu oraz odwiedzania okolicy. Mocną stroną rewalskiej wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości gminy natomiast zwrócić w zupełnie innej. Dodatkowo, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.

Rewal to gwarne letnisko z dużą liczbą barów, kramów z pamiątkami, miejsc zabawy, z wesołym miasteczkiem i dorożkami. To także lokalne centrum kulturalne, w szczególności w wakacje. Z lokalnego amfiteatru rozbrzmiewa muzyka niemal przez całe lato - odbywa się tutaj trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Grali koncerty w tym miejscu między innymi Bajm, Kayah, Trubadurzy, Golec uOrkiestra, oraz The Animals czy Goran Bregović. Wczasowisko zaprasza też na popisy gwiazd kabaretu - gościli tutaj Rak, OTTO, Koń Polski, Jerzy Kryszak.

Noclegi w Rewalu to rozmaita oferta dopasowana do możliwości finansowych i preferencji turystów. Znajdziemy tu pensjonaty, domy gościnne i wczasowe, pokoje oraz kwatery i pola namiotowe oraz kempingi.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 419, Dziś: 47, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem