Polecane obiekty

FAMILY HOLIDAY Pokoje OSKAR

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioseczka (nieco powyżej 120 stałych mieszkańców), leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Rewal ma duży wkład w schludny wygląd nie tylko Rewala lecz i pobliskich miejscowości. Przede wszystkim, jest tu czysto, są szerokie chodniki, trasy rowerowe, dużo kwiatów, ławeczek oraz... śmietników. Mało tego, wiele kąpielisk w miejscowościach gminy, w tym w Pustkowie, jest niejednokrotnie wyróżnianych prestiżową Błękitną Flagą.

Położenie w rewalskiej gminie ma jeszcze inne walory - w niewielkiej odległości, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) znajduje się stacja kolejki wąskotorowej. Latem warto wybrać się na wycieczkę składem retro z pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową na trasie Trzęsacz - Pogorzelica. W gminie Rewal działa także sieć wypożyczalni rowerów, oczywistym plusem wypożyczalni jest fakt, iż rowery można pożyczyć w jednym z punktów, natomiast oddać w innym. Do tego, za transport pojazdu z Rewal Bike System nie pobiera opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Jeśli ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce odpoczywać na plaży. Tutejsza, w Pustkowie, leży u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta a także całkiem szeroka. Kolejnym plusem dla rodziców z dziećmi oraz urlopowiczów z dysfunkcją ruchową jest zejście na piaszczysty brzeg dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest tutaj również niemało miejsc dogodnych do spacerowania.

Od 2007 roku w Pustkowie stoi kopia giewonckiego krzyża. Zlokalizowany on jest tuż nad morzem, na klifie. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale - że patrzy na Polskę od szczytów Tatr po morze.

Pustkowo to również wyśmienita baza wypadowa dla turystów, którzy lubią zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 km, w kierunku przeciwnym, w analogicznej odległości leży Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (około 15 km), warto skorzystać z rejsu po morzu bądź zal. Kamieńskim.

Pustkowo ma dość dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się głównie nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem oraz lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy gościnne, domki wakacyjne, pokoje i kwatery oraz kempingi.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 419, Dziś: 47, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem