Polecane obiekty

Pokoje OSKAR FAMILY HOLIDAY

 

Sąsiednie miejscowości letniskowe:

Łukęcin położony jest w granicach gminy Dziwnów i jest oddalony od Dziwnowa o 9km na wschód.
Dziwnówek - niewielka miejscowość nadmorska, położona między Dziwnowem a Łukęcinem.
Pobierowo - duża nadbałtycka wieś letniskowa, oddalona od Łukęcina o ok. 4km na wschód.

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to nieduże miasto letniskowe leżące na północno-zachodnim brzegu Bałtyku w woj. zachodniopomorskim. Pierwsze, pisane, wzmianki o Dziwnowie pochodzą z połowy XIII stulecia. Dziwnów położony jest po trosze na wschodnich obrzeżach wyspy Wolin, a po części na Mierzei rzeki Dziwny. Obie części miejscowości spina zwodzony most na rzece Dziwna. Od południa miasto otacza Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które są częścią rzeki Dziwny. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim. W zachodniej części Dziwnowa znajduje się jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością dawnego ujścia Dziwny i łącznie z otoczeniem stanowi tzw. ekologiczny użytek. Znajdują w nim schronienie liczne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak i gnieżdżących się na stałe.

Z uwagi na zróżnicowanie obszarów wodnych – Morze Bałtyckie, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów stanowi znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tej samej przyczyny jest to nadzwyczaj pociągające miejsce dla wędkarzy. W Dziwnowie można złapać takie gatunki ryb jak: leszcz, okoń, szczupak, lin czy łosoś i sandacz.

W Dziwnowie zostało wytyczone kąpielisko na plaży długie na 800 m, natomiast wzdłuż plaży, grzbietem wydm, wiedzie promenada, którą można spacerować bądź odpoczywać w dającym cień sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na plażowiczów czekają liczne atrakcje: czysty, sypki piasek, przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla maluchów nadmuchiwane zamki a także zjeżdżalnia wodna.

Dziwnów to dodatkowo port rybacki i morski oraz marina na około dwadzieścia jachtów. W wakacje z przystani pasażerskiej zabierają turystów stylizowane na dawne, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po morzu albo po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Zrozumiałą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po morzu jest czas przepływania pod zwodzonym mostem. W okolicach portu wczasowicz bez problemu znajdzie miejsce gdzie można uraczyć się świeżo złowioną rybą.

Letnicy znajdą bogatą bazę kwater w Dziwnowie. Oferta jest bardzo szeroka. Zarówno domki jak i różnego rodzaju apartamenty i pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem ceny, standardu i usytuowania w stosunku do plaży.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 541 419, Dziś: 47, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem